Sauna w domu – to możliwe!

Wielu z nas zamienia ciasne i niewygodne mieszkania w bloku na rzecz domów z ogródkiem. Coraz częściej opuszczamy duże i zatłoczone miasta i przenosimy się na peryferie. Praktycznie w każdej rodzinie jest co najmniej jeden samochód więc nie martwimy się o dojazdy.

Jeżeli mamy już taki dom z ogrodem to jedno z pomieszczeń możemy zagospodarować na domową saunę. Jest to doskonały sposób na wypocenie trosk dnia codziennego oraz świetna regeneracja. Zanim jednak ten pomysł wprowadzimy w życie to musimy wiedzieć, że nie każdy może korzystać z sauny. Osoby w podeszłym wieku lub ludzie chorujący na serce muszą zapomnieć o tego typu rozrywkach.

W takiej domowej saunie musi się znaleźć miejsce do wypoczynku, najczęściej są to ławki do siedzenia a także potrzebny będzie natrysk. Obecnie można zamówić już gotowe sauny, które wystarczy tylko zmontować, ale można zrobić także saunę na indywidualne zamówienie. Jeżeli na przykład mamy jakieś miejsce pod schodami to może to być doskonałe miejsce na saunę, ale sami raczej nie damy rady wszystkiego zrobić i potrzebna nam będzie profesjonalna ekipa. Do tego należy jeszcze trzymać się jednej bardzo ważnej zasady, sauna musi mieć osobne ściany nawet jeżeli ściana sauny styka się ze ścianą budynku to i tak musi być osobna.

Jeżeli chodzi o rozmiary to dla takiej czteroosobowej rodziny wystarczy sauna dwa na dwa metry z dwiema ławeczkami.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.